Jaká byla Otevřená vrátka v lednu 2024

První Otevřená vrátka roku 2024 proběhla ve znamení semínek.

V Zahradních lázních se včera odehrála další pravidelná akce Otevřená vrátka, která přivítala rok 2024 v duchu sdílení a společenství.

Sešlo se nás deset nadšenců, spojených láskou k přírodě a touhou objevovat nové horizonty v permakulturním pěstování. Při procházce hospodářstvím jsme se vyhýbali podmáčeným koutům zahrady a mohli vidět naplněné všechny retenční tůňky.

Srdcem setkání byla vzhledem k počasí kuchyň. Stůl se pod tíhou dobrot a semínek až prohýbal. Byla to ohromující směsice barev a tvarů – od tradičních odrůd zeleniny po exotické květiny. Výměna semínek byla nejen o sdílení fyzických darů, ale také o výměně cenných zkušeností a tipů pro pěstování.

Pro mne nejmagičtější moment přišel, když jsme si při ceremoniálním kakau povídali o našich záměrech pro nadcházející rok.

Byl to čas plný inspirace, kde jsme zaseli semínka nových přátelství a budoucích společných projektů. Když jsem poslouchala příběhy ostatních, vlilo to do mne opět naději v to, že lidé pochopí, že jsou neoddělitelnou částí přírody.

Pokud jste tentokrát Otevřená vrátka nestihli, nezoufejte. Příští první sobotu v měsíci vás čeká další příležitost se připojit, objevit kouzlo společenství a nechat se unést radostí z pěstování a sdílení. I nějaká semínka na rozdání v krabici zbyla.

Těším se na vás!

Vlasta

Kakaová ceremonie
Kakaová ceremonie
Swap semínek
Swap semínek