O realizátorce projektu

Foto Vlasty Hlinkové s Kocourem, kohoutem Kropáčkem a psem Santošem

Říkají mi Wlasta a jsem strážce rovnováhy. Svůj největší dar vnímám ve schopnosti vidět souvislosti. Za své poslání považuji být vděčným a pozorným svědkem zázraků, kterými nás každý den zahrnuje Příroda.

Věnuji se fytoterapii, aromaterapii, nabízím individuální terapie a poradenství pro ozdravení životního stylu.

Od dětství jsem žila v paneláku v Praze. V roce 2017 jsem si splnila celoživotní sen a začala budovat usedlost na polosamotě u lesa.

Ráda zkoumám možnosti etického sběru a využití divoce rostoucích lokálních rostlin. Když jsem žila v Praze, organizovala jsem každý měsíc setkání z cyklu Napas se. Na setkání jsme si ukázali co jde právě sbírat divokého k jídlu a jak se dají rostliny upravit. Řadu receptů z tohoto cyklu najdete v sekci Inspirace.

Také mne od dětství volají léčivé rostliny a vždycky jsem z nich vyráběla různé lektvary. V roce 2022 jsem se jim začala věnovat se vší vážností a vystudovala jsem Akademii léčivých rostlin u Karoliny Romáškové. Bylinky pěstuji i zpracovávám.

Rozhovor pro Svobodný domek o mé cestě z města, na FB, nahráno 21.1.2021 (délka 1:31:04)

O permakulturním projektu

Foto Kocoura, který zve do lázní

Lázně jsou místem pro spočinutí v ústraní, místem znovunalezení klidu a rovnováhy, místem návratu k jednoduchosti a souladu s přírodními cykly.

Projekt realizuji s maximální snahou o uzavřené koloběhy energií (minimalizace vstupů a výstupů) a o soulad s přírodou a jejími cykly.

Vodou ze studny je třeba v období sucha šetřit. Toalety jsou kompostovatelné. Odpadní voda je vedena přes kořenovou čističku do vsakovací jámy.

Žijí zde i domácí zvířata (drůbež, kočky, pes).

Představení projektu na Permakulturní konferenci 2022 (délka 21min)